Mastelli Mezoterapia Polinukleotydy

Czym jest i jak działa Mastelli Mezoterapia Polinukleotydy?

Seria PLINEST® od włoskiej firmy Mastelli to niezaprzeczalnie nowinka w świecie medycyny estetycznej. Jako pierwsi wprowadzili na rynek polinukleotydy, które posiadają certyfikat  CE dla wyrobów medycznych klasy III. Niekwestionowanie preparaty z linii PLINEST® zrewolucjonizowały rynek medycyny estetycznej w kwestii bezpiecznej odnowy i odmłodzenia. Co ważne, zagłębiając się w historię marki Mastelli, dowiadujemy się, że ich oryginalne polinukleotydy są obecne od ponad 60 lat na świecie! W Polsce dopiero od 15 lat zasilają szeregi medycyny estetycznej. To pierwsze zarejestrowane wyroby medyczne na rynku medycyny estetycznej, jednak na tle wszystkich wyróżnia się jeden, wyjątkowy produkt PLINEST® Gel. W 2005 roku został doceniony przez lekarzy i pacjentów, otrzymując wiele nagród i wyróżnień w kategorii najlepszych preparatów do mezoterapii. Nie należy się dziwić, ponieważ ponad 60-letnia obecność oryginalnych polinukleotydów Mastelli na rynku medycyny estetycznej to niezliczone badania i dopracowywanie formuły. Tak duży staż gwarantuje nie tylko najwyższą jakość, ale i skuteczność.

PLINEST® Gel to flagowy produkt zawierający najwyższe stężenie polinukleotydów, bo aż 40 mg/2 ml. Zapewnia spektakularny efekt niechirurgicznego liftingu, a także silnie nawilża. 

PLINEST® nie ma ograniczeń wiekowych, jego uniwersalność pozwala na stosowanie zarówno na twarz (zmarszczki, wiotkość skóry), jak i na ciało (rozstępy, blizny, wiotkość skóry na brzuchu, piersiach, ramionach, udach, kolanach), a także w celach profilaktycznych, ponieważ składniki te doskonale chronią DNA komórek skóry.

Efekty są widoczne gołym okiem już po pierwszym zabiegu. Nie pozostawia on śladów na skórze, dlatego też pacjent nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji. 

Dla uzyskania jak najlepszych i najtrwalszych rezultatów zaleca się wykonywanie 1 zabiegu co 7-14 dni, natomiast cały cykl to ok. 4 zabiegi.

PLINEST® Fast 2 ml

PLINEST® Fast to mieszanka polinukleotydów w postaci żelowej – 1,3 ml stężenie w 10 mg ampułce. Przeznaczony dla pacjentów w każdym wieku. Wykonywany przez lekarza specjalistę.

WSKAZANIA:

 • Wypadanie włosów u kobiet w okresie menopauzy, w okresie jesienno-zimowym, u młodych mężczyzn i kobiet w początkowej fazie łysienia androgenicznego.
  SERIA ZABIEGÓW: 1 miesiąc: seria 4 zabiegów w odstępach tygodniowych 2, 3 i 4 miesiące: seria 6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.
 • Wiotkość skóry i starzenie się okolicy oka
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 3 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych. Zabiegi podtrzymujące – jeden zabieg raz na 2-3 miesiące.
 • Profilaktyka procesu starzenia u młodych pacjentów w celu zapobiegania starzeniu się skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz grzbietów dłoni.

 

SERIA ZABIEGÓW:
Seria 4 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Należy zrobić 2 cykle zabiegowe w roku.

EFEKTY:

Efekty PLINEST® Fast widoczne są już po pierwszej serii. Aby utrzymać długotrwały efekt, należy systematycznie wykonywać zabiegi podtrzymujące. 

Po zabiegu nie potrzeba rekonwalescencji oraz nie pozostają długotrwale utrzymujące się ślady na skórze.

PLINEST® 2 ml

PLINEST® również jest mieszanką polinukleotydów w postaci żelowej – 1,3 ml stężenie 26 mg w ampułce. Przeznaczony dla pacjentów w każdym wieku. Zabieg jest wykonywany przez lekarza specjalistę.

WSKAZANIA:

 • Pierwsze zmarszczki i bruzdy w wieku 35+
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 4 zabiegów w odstępach 14-dniowych naprzemiennie z preparatem IALEST. Zabiegi podtrzymujące co 3 miesiące.
 • Rozstępy i blizny
  SERIA ZABIEGÓW: Peeling chemiczny np. Body Peel M&M System 70% kw. glikolowy 1 zabieg mezoterapii po 15 dniach od peelingu. Seria 8-10 powtórzeń peeling + mezoterapia.
 • Wiotkość skóry na brzuchu, piersiach, kolanach, udach i ramionach
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 4 zabiegów w odstępach 14-dniowych naprzemiennie z preparatem IALEST. Zabiegi podtrzymujące co 3 miesiące.
 • Przygotowanie skóry przed zabiegiem chirurgii plastycznej
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 3 zabiegów w odstępach 7 dniowych przerwa; 1 zabieg na 7 dni przed operacją; 1 zabieg 2 tygodnie po operacji.

 

EFEKTY:

Dzięki wysokiemu stężeniu polinukleotydów efekty widoczne są już po pierwszej iniekcji. Postać żelu w ciągu kilku pierwszych dni od zabiegu delikatnie wypełnia zmarszczki i poprawia napięcie skóry.

Zabieg nie pozostawia długotrwałych śladów na skórze i pacjent może od razu powrócić do swoich aktywności. Po zabiegu mogą utrzymywać się małe grudki podskórne w miejscach podania preparatu, które samoistnie wchłaniają się podczas 24 godziny od zabiegu.

Newest 2 ml

Newest to w przeciwieństwie do poprzedników nie tylko same nukleotydy, ale mieszanka polinukleotydów i kwasu hialuronowego – 2 ml stężenie w 40 mg ampułce.

Newest jest przeznaczony konkretnie dla pacjentów z widocznymi już oznakami starzenia.

WSKAZANIA:

 • Nierówny koloryt skóry
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 3 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi podtrzymujące – raz na 2-3 miesiące lub 2 cykle zabiegowe w roku.
 • Zmarszczki i bruzdy
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 3 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi podtrzymujące 2 cykle zabiegowe w roku.
 • Odmładzanie skóry dłoni
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 3 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi podtrzymujące – raz na 2-3 miesiące.
 • Korekcja doliny łez
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 3 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi podtrzymujące – raz na 2-3 miesiące lub 2 cykle zabiegowe w roku.
 • Wiotkość i starzenie się skóry szyi
  SERIA ZABIEGÓW: Seria 4 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi podtrzymujące – raz na 2-3 miesiące.

Newest jest preparatem, który najkorzystniej jest stosować systematycznie przez cały rok. Zaleca się też większe nasilenie wykonywanych zabiegów w okresie letnim i zimowym. Ma to za zadanie chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i wpływem innych, szkodliwych warunków atmosferycznych.

EFEKTY:

Synergia działania polinukleotydów i kwasu hialuronowego w Newest to gwarancja widocznych efektów już po pierwszej iniekcji. Dzięki żelowej formule w ciągu pierwszych dni po zabiegu delikatnie wypełnia zmarszczki i poprawia elastyczność skóry.

Po zabiegu nie pozostają trwałe ślady na skórze, jednak jest możliwość powstania małych, podskórnych grudek, które wchłoną się samoistnie po upływie 26 godzin od zabiegu.

PLINEST® Body 5 x 4 ml

PLINEST® Body to rewolucja w biorewitalizacji większych obszarów ciała. Tak jak w pozostałych preparatach Mastelli jest to mieszanka polinukleotydów w postaci żelowej w stężeniu 2 mg/ml. Obszary, które poddaje się temu zabiegowi to: kolana, uda, pośladki, biust, ramiona i brzuch.

Jedno opakowanie zawiera 5 ampułek po 4 ml preparatu każda.

WSKAZANIA:

 • Wiotka skóra na dużych obszarach
 • Redukcja rozstępów
 • Poprawa napięcia skóry
 • Poprawa kondycji skóry po dużym spadku masy ciała, np. po ciąży i porodzie.

 

EFEKTY:

Efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszej, pełnej serii 4 zabiegów. Tak jak w wielu przypadkach zabiegów medycyny estetycznej, by utrzymać jak najlepsze i najtrwalsze efekty, należy wykonywać zabiegi podtrzymujące.

Polinukleotydy mogą działać ochronnie na te zdrowe komórki oraz uszkodzone promieniami UVA i UVB, a to gwarantuje ochronę przeciwko działaniu wolnych rodników, by zapobiec starzeniu się całego organizmu.