zamykanie naczynek na nogach w Dzierżoniowie, Piękne nogi na lato – zamykanie naczynek w Dzierżoniowie
Zabiegi pielęgnacyjne na zimę Skrzyszewscy Dzierżoniów

Męczy cię już widok tak zwanych pajączków na twoich nogach, a lato zbliża się wielkimi krokami? Skrzyszewscy Klinika Urody w mieście Dzierżoniów stoi dla Ciebie otworem. Zbliżający się sezon sukienek i krótkich spodenek to idealna okazja do zgłoszenia się do nas, na zamykanie naczynek na nogach w Dzierżoniowie. Nasz gabinet urody to miejsce, gdzie największą uwagę przykładamy do komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów. To dzięki wykwalifikowanej kadrze zabieg zamykania naczynek na nogach, jak i inne zabiegi, przebiegają szybko, sprawnie i bezboleśnie. To wszystko dla ciebie, żebyś mogła cieszyć się wyjątkowymi efektami. Poniższy artykuł dotyczyć będzie problemu, z którym zmagają się tysiące kobiet. Pajączki na nogach – ich przyczyny oraz co możemy na nie zaradzić, by pozbyć się ich raz na zawsze. 

Przyczyny problemu otwartych naczynek i jak one powstają

Zanim zdecydujesz się na umówienie zabiegu usuwania naczynek na nogach w naszej Klinice Urody Skrzyszewscy w Dzierżoniowie, poznaj bliżej przyczyny i powstawanie tych zmian. Otwarte naczynka, pajączki, czy nieestetyczne żyłki na nogach to nic innego jak rozszerzone naczynia krwionośne. W słownictwie medycznym nazywane teleangiektazjami lub wenulektazjami. Obszar występowania popękanych naczynek to niestety nie tylko nogi i twarz, gdzie spotkać je możemy najczęściej, ale mogą występować na całym ciele. Ze względu na swoją widoczną postać sieci, naczynka zyskały nazwę pajączków. Otwarte naczynka zazwyczaj mają czerwonawy kolor lub niebiesko-fioletowy i są naprawdę niewielkie, bo osiągają średnicę nie większą niż 1 mm. Co ciekawe, zazwyczaj pękniętym naczynkom nie towarzyszy ból, ale może się zdarzyć uczucie „ciężkości nóg” lub lekkiej opuchlizny.

Jak powstają pęknięte naczynka?

Zaburzenia w przepływie krwi – brzmi nieco groźnie, jednak z medycznego punktu widzenia to jedynie utrudnienia w przepływie krwi z pokładu powierzchniowego do układu żył głębokich. Jako, że ruch krwi odbywa się wbrew prawu grawitacji, krew cofa się do naczyń znajdujących się płytko w skórze i poszerza je. Zzawsze musimy mieć świadomość, że takie zmiany skórne mogą wiązać się z różnymi schorzeniami. Nadciśnienie żylne, niedrożność naczyń krwionośnych czy zaburzenia funkcjonowania zastawek żylnych – w takich wypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Zatem czy są określone predyspozycje do wystąpienia tych zaburzeń? Oczywiście! Na wystąpienie poszerzonych naczynek i związanych z nimi zaburzeń mogą wpływać skłonności genetyczne naszego organizmu, ale również długotrwała pozycja siedząca lub stojąca. Kluczową rolę mogą odegrać tu też nadwaga i otyłość, a co z tym związane – niewłaściwa dieta. 

Metody usuwania rozszerzonych naczynek i zapobiegania ich nawrotom

Jak już wcześniej podkreślaliśmy, w każdym przypadku zauważenia zmian naczynkowych, niezwłocznie należy zgłosić się do specjalisty. Po przeprowadzeniu wywiadu i stosownych badań klinicznych, lekarz zaleci odpowiednio dobraną metodę leczenia do zaistniałego przypadku. Istnieje wiele metod leczenia rozszerzonych naczynek. Oprócz farmakoterapii, specjalistycznych maści i żeli, istnieją również metody takie jak laserowe usuwanie pajączków czy skleroterapia. Z uwagi na duży rozwój, nie tylko samej medycyny, ale i medycyny estetycznej, dostępnych metod walki z popękanymi naczynkami jest coraz więcej. 

Kiedy mimo chwilowego uporania się z pękającymi naczynkami, może okazać się, że problem powróci. Jak temu zapobiec? Ogromną rolę, tak jak w przypadku innych problemów skórnych, w przypadku pajączków odgrywa zdrowa i zbilansowana dieta. Warto wzbogacić codzienne posiłki o wielonienasycone kwasy Omega-3. Zatem doskonałym rozwiązaniem będzie siemię lniane, orzechy włoskie i ryby. Z wachlarza witamin, w walce z rozszerzonymi naczynkami pomocne będą witaminy C, E i PP, które wzmacniają nasz układ krwionośny. Warto zadbać również o ruch. Zrzucenie wagi czy, w przypadku pracy siedzącej, nawet krótkie spacery mogą wiele zmienić, aby problem rozszerzonych naczyń krwionośnych nie był dla nas zbyt dokuczliwy.

Zabieg zamykania naczynek na nogach w Dzierżoniowie

Skleroterapia, o której już wspominaliśmy, to nasza odpowiedź na walkę z pajączkami. Wykonujemy go z największą dbałością o każdy szczegół w naszej Klinice Urody w mieście Dzierżoniów. Jest to metoda polegająca na leczeniu niewydolności żylnej. W przypadku tego zabiegu, dedykowanego walce z popękanymi naczynkami wprowadza się za pomocą strzykawki lek, bezpośrednio do rozszerzonych naczyń. Podczas wprowadzenia leku błona wewnętrzna naszego naczynka zostaje uszkodzona, a następstwem jest zwłóknienie i wyłączenie go z całego układu żylnego. W efekcie pajączek naczyniowy staje się zupełnie niewidoczny, a my możemy cieszyć się piękną skórą.

Więcej informacji o zabiegu – https://skrzyszewscy.pl/zabiegi/zamykanie-naczynek-na-nogach/

Przed, w trakcie i po zabiegu – Skrzyszewscy Klinika Urody radzi.

Priorytetem naszej działalności jest zapewnienie najwyższej jakości usługi i pełnego komfortu naszych pacjentów. Dlatego też przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska. Zalecamy kilka dni przed zabiegiem zaopatrzyć się i przyjmować Rutinoscorbin. Jest on świetnym dodatkiem w celu wzmocnienia ścian naszych żył i dzięki temu możemy uniknąć ewentualnego pęknięcia.

Sam przebieg zabiegu skleroterapii to wykonanie od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą. Co ciekawe środki farmakologiczne stosowane podczas skleroterapii podawane są w postaci piany. Zazwyczaj potrzeba kilku sesji zabiegu skleroterapii. Mniej więcej 2 do 5 sesji zabiegowych, otrzymamy wtedy pożądany efekt, którym będziemy mogli cieszyć cały czas.

Najistotniejszą kwestią do zachowania efektu jest to co robimy po zabiegu. Nasi specjaliści z Dzierżoniowa radzą, bezpośrednio po zabiegu, wybrać się na intensywny spacer. Oczywiście nie musi być to kilka kilometrów, wystarczy pół godziny, a uchroni nas to przed dostaniem się leku do układu głównego. Dodatkowo konieczne jest noszenie rajstop uciskowych. Warto również wiedzieć, że po samym zabiegu skleroterapii mogą pojawić się przebarwienia w miejscach zamykania naczynek. Uprzedzamy, że nie należy zbyt się tym martwić. Zwykle są to zmiany, które samoistnie ustąpią, a czasami należy zastosować peelingi chemiczne lub zabiegi laserowe w celu ich usunięcia.

Od teraz możemy cieszyć się pięknymi nogami bez przebarwień i pajączków. Dzięki temu zabiegowi każda kobieta będzie gotowa na lato i pewna siebie w sukienkach czy krótkich spodenkach. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą Skrzyszewscy Klinika Urody w Dzierżoniowie.

Witamy na stronie Skrzyszewscy Klinika Urody

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników.

Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status:

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych
This is default text for notification bar