Zadbaj o włosy z medycyną estetyczną – Skrzyszewscy Klinika Urody Dzierżoniów

Zadbaj o włosy z medycyną estetyczną, Zadbaj o włosy z medycyną estetyczną
Zadbaj o włosy z medycyną estetyczną

Świadoma pielęgnacja włosów jest tematem, który pnie się po szczeblach popularności. Firmy kosmetyczne opracowują coraz lepsze i coraz bardziej zaawansowane formuły. Również wymagania konsumentów z roku na rok są coraz większe. Rynek medycyny estetycznej również nie próżnuje. Już na ten moment istnieje wiele możliwości osiągania efektu pięknych i zdrowych włosów za pomocą zabiegów. Jako zespół specjalistów z Kliniki Urody Skrzyszewscy chcemy opowiedzieć Wam o pielęgnacji włosów. Przyjrzymy się również przyczynom problemów oraz porozmawiamy o rozwiązaniach ich za pomocą medycyny estetycznej w Dzierżoniowie.

Domowa pielęgnacja włosów, a wizyta u specjalisty

Pielęgnacja włosów w domu również może być rozbudowana i efektywna. W momencie kiedy zagłębiamy się w tajniki czytania składów oraz dopasowanie kosmetyków, jesteśmy w stanie stwierdzić czego nasze włosy potrzebują. Kilka podstawowych filarów, na jakich powinna opierać się dobra, domowa pielęgnacja włosów to równowaga PEH, regularne oczyszczanie skóry głowy i zabezpieczenie końcówek. To tyle i aż tyle, by nasze włosy mogły zdrowo rosnąć. Jeżeli zależy nam na wzmożonym wzroście włosów należy również rozejrzeć się za wcierkami, które ostatnimi czasy są coraz bardziej spopularyzowane. Nieodłącznym elementem, na którym również należy się skupić jeśli chcemy zapuścić piękne, długie włosy, jest masaż skóry głowy. Delikatny, wykonywany być może opuszkami palców lub za pomocą szeroko dostępnych masażerów. 

Skoro o to wszystko można zadbać w domowym zaciszu, po co w takim razie udawać się do specjalisty? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż żadna domowa pielęgnacja włosów nie jest w stanie poradzić sobie z chorobami, które mogą być przyczyną naszych problemów z włosami. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Wszelkie oznaki w typie wzmożonego wypadania czy swędzenia skóry głowy, należy niezwłocznie skonsultować ze specjalistą

Jaki zabieg medycyny estetycznej na włosy wybrać?

Jeżeli jesteś już po kontakcie ze specjalistą i podjęliście decyzję o ewentualnym procesie leczenia Twoich dolegliwości, wsparcie może dać medycyna estetyczna. W naszej Klinice Urody przed każdym zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad z pacjentem. Nasi specjaliści z Dzierżoniowa dopasują zabieg z najwyższą troską o zdrowie i bezpieczeństwo. W Skrzyszewscy Klinika Urody oferujemy kilka zabiegów, które mogą znacznie pomóc w walce o zdrowe włosy. A oto najbardziej polecane przez nas zabiegi medycyny estetycznej dla jeszcze piękniejszych włosów

Dermapen 4 – czyli mezoterapia mikroigłowa

Zabieg urządzeniem Dermapen 4.0 polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic ciała. W tym przypadku zależy nam głównie na skórze głowy, którą chcemy poddać regeneracji. Powstałe w skórze mikrourazy stymulują jej naturalną zdolność do naprawy. Dzięki temu w skórze głowy rozpocznie się wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Te trzy kluczowe składniki mają wpływ na dobrą kondycję skóry – jej gęstość, elastyczność i odżywienie. 

Do osiągnięcia optymalnych efektów zalecana się serię 4 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2 tygodnie. Już po pierwszym zabiegu wypadanie włosów jest zahamowane co jest pierwszym krokiem do zachowania pięknych włosów. Kolejne zabiegi stymulują wzrost nowych włosów, tak zwanych “baby hair”. Z każdą serią nasze włosy zagęszczą się i pogrubią.

Zabieg Dermapen 4, wskazany jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, może być stosowany ze względu na różne przyczyny wypadania i osłabienia kondycji włosów.

Kuracja osoczem bogatopłytkowym – czyli zabieg z własnej krwi

Osocze bogatopłytkowe słynie ze swoich zbawiennych właściwości dotyczących regeneracji skóry i działania odmładzającego. Potocznie nazywane eliksirem młodości i witalności. Pozyskuje się je z krwi pacjenta naszej Kliniki w Dzierżoniowie. Pobranie krwi nie jest niczym strasznym. Przebiega w tradycyjny sposób, tak jak przy zwykłych badaniach krwi u lekarza. Krew umieszczamy w specjalnej do tego zabiegu wirówce. Uzyskane osocze z czynnikami wzrostu podaje się pacjentowi za pomocą kilkunastu, czasem kilkudziesięciu, drobnych wkłuć. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Po zabiegu cebulki włosów wzmacniają się. Włosy stają się gęstsze i mocniejsze.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że wypadanie włosów to zawsze efekt jakichś dolegliwości. Warto zdiagnozować je u lekarza, a potem sięgnąć po odpowiednie narzędzia. Zabiegi medycyny estetycznej mogą okazać się tu bardzo pomocne. Skrzyszewscy Klinika Urody to miejsce gdzie specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej dołożą wszelkich starań by rozwiązać Twój problem. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje oraz umówienie wizyty w naszej klinice!

Witamy na stronie Skrzyszewscy Klinika Urody

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników.

Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status:

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych
This is default text for notification bar