Jak odmłodzić szyję?, Jak odmłodzić szyję? Najlepsze zbiegi rewitalizujące
Jak odmłodzić szyję?

Zegara biologicznego niestety nie da się zatrzymać. Często mówi się, że szyja, dekolt i dłonie odzwierciedlają nasz wiek. Dlaczego tak jest? Przeanalizuj swoją codzienną pielęgnację, ile czasu poświęcasz skórze na szyi? Większość kobiet największą uwagę przykłada do pielęgnacji twarzy, niekiedy zupełnie zapominając o wrażliwej i cienkiej skórze szyi. Ta partia naszego ciała wymaga szczególnej troski. Jak odmłodzić szyję? Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. W Skrzyszewscy Klinika Urody nasi specjaliści oferują cały wachlarz zabiegów ujędrniających, rewitalizujących i wygładzających szyję.

Jakie są przyczyny starzenia się szyi?

Co ciekawe, zmarszczki na szyi nie tylko są problemem kobiet około czterdziestki. Wiele zależy od trybu życia oraz od takich czynników jak na przykład nieprawidłowa postawa ciała. Zmarszczki na szyi mogą pojawić się więc u różnych osób już w bardzo młodym wieku. Skóra szyi jest specyficzna, posiada bardzo mało gruczołów łojowych oraz niewiele takich składników jak elastyna czy kolagen. Proces starzenia się okolicy szyi przebiega o wiele szybciej niż w przypadku twarzy. Z powodu braku warstwy ochronnej oraz częstego pomijania w pielęgnacji, skóra na szyi szybko się odwadnia i wiotczeje. Starzenie się widoczne na skórze szyi jest procesem naturalnym i w dużym stopniu zależy od naszych genów. Istnieją również czynniki wpływające na stan naszej skóry szyi, które są od nas zależne. Częste schylanie się, mocne zginanie szyi, czy nawet czytanie w łóżku. To wszystko może przyczynić się do tworzenia się i pogłębiania zmarszczek. Na stan naszej skóry szyi ogromny wpływ ma również promieniowanie UV. Nadmierna ekspozycja tej części naszego ciała na promieniowanie słoneczne może skutkować przyspieszonym starzeniem się skóry na szyi. Dlatego, tak jak w przypadku każdego innego fragmentu naszej skóry, polecamy i namawiamy do używania kremów z wysokim SPF.

Jakie są najczęstsze problemy skóry szyi?

Kobiety borykają się z wieloma problemami związanymi ze starzeniem się skóry szyi. U każdego również skóra szyi wraz z wiekiem zmienia się nieco inaczej. Z uwagi na to w obszarze szyi możemy zaobserwować różne defekty. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Poziome zmarszczki na szyi zwane “Naszyjnikiem Wenus” – niestety wpływ na pojawianie się tych poziomych bruzd mają głównie nasze geny i wiek. Jednak nieprawidłowa postawa ciała, garbienie się, podpieranie się ręką o brodę czy nawet nieprawidłowe ułożenie głowy podczas snu powodują powstawanie tych zmarszczek. Zazwyczaj stają się one dla nas uciążliwe, kiedy są wyraźnie widoczne. Wtedy niewiele dadzą specjalistyczne kremy do pielęgnacji szyi.
  • Zwiotczała szyja, czyli inaczej “skóra indyka” – te zmarszczki są najczęściej wynikiem gwałtownej utraty wagi. Nadmiar tkanki tłuszczowej, który przy wahaniach wagi powoduje zwiotczenie skóry szyi, jednak nie jest to przypadłość, na którą nie ma ratunku. Skrzyszewscy Klinika Urody w Dzierżoniowie oferuje wiele skutecznych rozwiązań medycyny estetycznej na wymodelowanie i ujędrnienie szyi.
  • Najpopularniejszą przypadłością skóry szyi jest podwójny podbródek. Jego przyczyną nie jest tylko nadwaga, ale również obciążenie genetyczne i nieprawidłowa postawa ciała. Nie zawsze ten problem jest do rozwiązania przez dietę i ćwiczenia. Natomiast medycyna estetyczna oferuje nawet kilka zabiegów, które mogą pomóc w walce z nieestetycznym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, między innymi jest to użycie fal radiowych lub ultradźwięków.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na szyję

Jak odmłodzić szyję? W Skrzyszewscy Klinika Urody dostępny jest znakomity zabieg Secret RF wykonują go wyspecjalizowani lekarze. Secret RF 2.0 w zabiegach liftingujących i ujędrniających doprowadza do wprowadzenia bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość między 0.5 mm a 3.5 mm. Emituje przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań. Zapoczątkowują one proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Oparte jest to na badaniach naukowych, które dowodzą, że ogrzanie skóry do odpowiednio wysokiej temperatury natychmiast obkurcza skórę i uruchamia procesy gojenia. Opór tkanek powoduje ciepło, które stymuluje procesy regeneracji, czego efektem jest odmłodzenie i odzyskanie pięknego wyglądu skóry. Jest to najlepszy zabieg w Skrzyszewscy Klinika Urody, który pomoże Ci uporać się z problemami skórnymi na szyi.

Podsumowanie

Więc jak odmłodzić szyję? W przypadku szyi liczy się czas. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu skóry szyi w jak najlepszej kondycji, należy zająć się nią jak najprędzej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych skórze szyi. Wszystkie ceny oraz zabiegi znajdą Państwo TUTAJ.

Witamy na stronie Skrzyszewscy Klinika Urody

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników.

Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status:

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych
This is default text for notification bar