Klamra na wrastające paznokcie

Wrastanie paznokci stóp występuje wówczas, gdy krawędź lub róg paznokcia rośnie do dołu i wrasta w sąsiadującą z nim skórę palca stopy. W wielu przypadkach choroba ta kończy się zabiegiem usunięcia paznokcia. Jednak przeważnie najskuteczniejszą metodą leczenia wrastających paznokci jest założenie specjalnej klamry.

Z powodu wrastających paznokci cierpi około 80% Polaków. Wrastanie paznokci to bardzo bolesna choroba, często nawracająca. Do najczęstszych przyczyn wrastania paznokci należy: niewłaściwe obcinanie paznokci, korzystanie z niewłaściwego obuwia, obciążanie stopy ćwiczeniami fizycznymi, nieodpowiednia biomechanika chodu, uderzenia i inne podrażnienia.

CZYM JEST KLAMRA 3TO?

Jest to rodzaj aparatu korekcyjnego, podobnego do aparatu ortodontycznego. Wykonana jest z cienkiego, sprężystego druciku. Ma za zadanie uniesienie bocznych brzegów paznokcia i odciążenie bolącego miejsca.

Klamrę 3TO mocuje się pod brzegami paznokcia, w miejscu, gdzie zaczyna on wrastać w ciało. Klamra jest odpowiednio kształtowana i indywidualnie dopasowywana ręcznie, za pomocą specjalnych narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie uszkodzimy płytki paznokcia w miejscu, w którym jest ona zdrowa, w przypadku wrastania jednostronnego.

Doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych przynosi natychmiastową ulgę. Klamra jest skuteczna nawet w stanach zapalnych.

Klamra na wrastające paznokcie – Dzierżoniów

Wrastające paznokcie klamra, Klamra na wrastające paznokcie
Wrastające paznokcie klamra, Klamra na wrastające paznokcie
Wrastające paznokcie klamra, Klamra na wrastające paznokcie