Skleroterapia

Metoda polega na leczeniu niewydolności żylnej poprzez podawanie leków w drodze iniekcji do rozszerzonych naczyń. Pod wpływem leku dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje zwłóknienie i wyłączenie go z układu żylnego. Na skutek zwłóknienia pajączek naczyniowy lub żylak staje się niewidoczny.

PRZED ZABIEGIEM:

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska. Kilka dni przed zabiegiem warto przyjmować Rutinoscorbin w celu wzmocnienia ścian żył i uniknięciu ich ewentualnego pęknięcia.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zwykle potrzeba kilku (2-5) sesji zabiegowych, aby osiągnąć pożądany efekt estetyczny. Podczas zabiegu skleroterapii wykonuje się od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą. Środki farmakologiczne stosowane podczas skleroterapii są podawane w postaci piany.

PO ZABIEGU:

Należy intensywnie spacerować ok. 30 min, chroni to przed dostaniem się leku do układu głównego. Po zabiegu konieczne jest noszenie rajstop uciskowych. Po zabiegu mogą pojawić się przebarwienia w miejscu zamykanych naczynek. Zwykle są to zmiany, które samoistnie ustępują. Czasami trzeba zastosować peelingi chemiczne lub zabiegi laserowe w celu ich usunięcia.

Zamykanie naczynek na nogach – Dzierżoniów

Zamykanie naczynek medycyna estetyczna, Zamykanie naczynek na nogach
Zamykanie naczynek medycyna estetyczna, Zamykanie naczynek na nogach
Zamykanie naczynek medycyna estetyczna, Zamykanie naczynek na nogach

Witamy na stronie Skrzyszewscy Klinika Urody

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników.

Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status:

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych
This is default text for notification bar