Skleroterapia

Metoda polega na leczeniu niewydolności żylnej poprzez podawanie leków w drodze iniekcji do rozszerzonych naczyń. Pod wpływem leku dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje zwłóknienie i wyłączenie go z układu żylnego. Na skutek zwłóknienia pajączek naczyniowy lub żylak staje się niewidoczny.

PRZED ZABIEGIEM:

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska. Kilka dni przed zabiegiem warto przyjmować Rutinoscorbin w celu wzmocnienia ścian żył i uniknięciu ich ewentualnego pęknięcia.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zwykle potrzeba kilku (2-5) sesji zabiegowych, aby osiągnąć pożądany efekt estetyczny. Podczas zabiegu skleroterapii wykonuje się od kilku do kilkunastu wkłuć cienką igłą. Środki farmakologiczne stosowane podczas skleroterapii są podawane w postaci piany.

PO ZABIEGU:

Należy intensywnie spacerować ok. 30 min, chroni to przed dostaniem się leku do układu głównego. Po zabiegu konieczne jest noszenie rajstop uciskowych. Po zabiegu mogą pojawić się przebarwienia w miejscu zamykanych naczynek. Zwykle są to zmiany, które samoistnie ustępują. Czasami trzeba zastosować peelingi chemiczne lub zabiegi laserowe w celu ich usunięcia.

Zamykanie naczynek na nogach – Dzierżoniów

Zamykanie naczynek medycyna estetyczna, Zamykanie naczynek na nogach
Zamykanie naczynek medycyna estetyczna, Zamykanie naczynek na nogach
Zamykanie naczynek medycyna estetyczna, Zamykanie naczynek na nogach