Pytania i odpowiedzi

Za zabiegi jest możliwość płatności gotówką oraz kartą płatniczą.

Pacjent po zabiegu jest narażony na występowanie zaczerwienień, zasinień, obrzęków lub uczucia ściągnięcia skóry twarzy. Przez około 7 dni zaleca się unikanie słońca, solarium, sauny, basenu i intensywnych treningów fizycznych. W pierwszych dniach zaleca się dezynfekowanie miejsca podrażnienia wacikiem jałowym za pomocą skutecznego leku odkażającego np. Octenisept.  Następnie stosujemy krem regeneracyjny, który odpowiednio nawilży i zregeneruje naszą skórę.

W naszej klinice praktykujemy 5 zaleceń pozabiegowych:

 1. W dniu zabiegu: zmień poszewkę na poduszkę na świeżą
 2. Zmień ręcznik do twarzy, najlepiej na ręcznik papierowy
 3. Nie baw się ze zwierzętami
 4. Nie baw się z dziećmi
 5. Nie sprzątaj

Absolutnie nie. Nowoczesna medycyna estetyczna dąży do spowolnienia starzenia, ale przy zachowaniu naturalności. Nasze motto to: “Pozostań sobą, zabiegi powinny zatrzymać upływający czas, nie zmieniając rysów twarzy”.

Nie. Przed zabiegiem przeprowadzona zostaje konsultacja z lekarzem, na podstawie której pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Dbamy o młody i zdrowy wgląd!

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, przeprowadzamy konsultacje, sprawdzamy jaki zabieg będzie idealny. Jeżeli chcesz zacząć bardzo ostrożnie, to możesz wybrać np. osocze bogatopłytkowe lub mezoterapię.

Jest to jeden z częściej powtarzanych mitów. W naszej klinice stawiamy przede wszystkim na naturalność. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja oraz ocena mięśni mimicznych twarzy. Używamy  produktów, które przy odpowiednim podaniu nie zmieniają rysów twarzy i dają naturalny efekt odmłodzonej twarzy. Nasza pełna oferta zabiegów z użyciem botoksu znajduje się tutaj - https://skrzyszewscy.pl/zabiegi/botoks/

Przed zabiegiem z botoksem jako Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. W dniu zabiegu nie zaleca się spożywania napojów alkoholowych. Po zabiegu lekarz poda zalecenia pozabiegowe, są nimi np. unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i rozgrzewania organizmu (korzystanie z sauny solarium) przez min. 24-72h po zabiegu.

Na naszej stronie są przyciski "Umów wizytę" i "Zadzwoń", za pomocą których zarezerwujesz wizytę. "Umów wizytę" przeniesie Cię do systemu Moment, w którym w łatwy sposób wybierzesz zabieg lub umówisz się na konsultację. Możesz też zadzwonić, wybierając przycisk "Zadzwoń" lub wpisując numer: 570315588

Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja. Podczas konsultacji mamy szanse się „zapoznać”, znaleźć wspólny język oraz poznać oczekiwania zarówno pacjenta, jak i lekarza. Na tym etapie zostaną zebrane informacje, jak wygląda codzienna pielęgnacja skóry, jakie leki są stosowane, z jakimi problemami zmaga się pacjent oraz jakie efekty chce osiągnąć. Następnie zostaje wybór odpowiedniego zabiegu.

Niestety blizny po trądziku nie znikają same. Aby skutecznie z nimi walczyć, zalecamy serie zabiegów. Jakich? Możliwości mamy wiele, metody zabiegowe możemy dobrać indywidualnie, uzyskując długoterminowy, efektowny plan działania. Najbardziej popularne połączenie to laseroterapia z osoczem czy fibryną bogatopłytkową. Dobrze sprawdzą się również preparaty z kolagenem, a na koniec stosowanie kwasu hialuronowego, który wypełni blizny.

Nigdy nic nie trzeba, o ile sami tego nie chcemy. Botoks po pewnym czasie przestaje działać i mięśnie wracają do wyjściowej formy sprzed zabiegu. Czas, jaki potrzebują mięśnie do powrotu do formy, jest indywidualny, u jednych trwa dłużej u drugich krócej. Zabieg z użyciem botoksu MOŻNA powtórzyć, jeżeli efekty są zadowalające i chcemy je wydłużyć.

Oczywiście. Po wizycie możesz odczuwać delikatne zdrętwienie ust spowodowane podanym znieczuleniem.  Jedynymi ograniczeniami w kwestii jedzenia są gorące posiłki/napoje oraz alkohol.

Mezoterapia jest jednym z częściej wybieranych zabiegów na początku przygody z medycyną estetyczną. Działa odżywczo i nawilża skórę, może zostać wykonana zarówno na skórę twarzy, jak i pod oczy czy włosy. Jest efektowna i przynosi szybkie efekty, JEDNAK należy pamiętać, że każdy zabieg to ingerencja w skórę. Klinika Urody Skrzyszewscy zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa oraz higieny jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Po zabiegu mezoterapii pacjent powinien również zadbać o te aspekty. W jaki sposób?

 • wymiana poszewki na czystą
 • unikanie przytulania się ze zwierzętami
 • nie przykładanie do skóry twarzy rzeczy, które miały kontakt ze skórą innej osoby

Zdecydowanie TAK! Promieniowanie UV docierające do nas dzielimy na UVA i UVB. To właśnie promieniowanie UVB nas opala, natomiast UVA jest niewidoczne gołym okiem. Promieniowanie UVA wnika głęboko w skórę, powodując jej uszkodzenia, przyśpiesza starzenie się skóry oraz powoduje nowotwory. Właśnie to promieniowanie przechodzi przez szybę i to przed nim należy ochraniać skórę, używając kremów z filtrem.

Tak, ból może się pojawić, chociaż zdarza się to rzadko i nie należy się tego obawiać. Najczęściej ból głowy pojawia się w przypadku podania botoksu w górną część twarzy. W przypadku wystąpienia bólu można zażyć tabletkę przeciwbólową, jeżeli ból nie ustąpić wskazana jest wizyta u lekarza.

Nie, blizn nie można opalać. Blizny powinny być szczególnie chronione przed promieniowaniem słonecznym, należy stosować krem z filtrem UVA i UVB. Opalane blizny dłużej się goją i mogą się przebarwić. Im blizna jest starsza, tym mniej jest wrażliwa i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Jednak nie wyklucza to stosowania kremów ochronnych.

Po żadnym zabiegu medycyny estetycznej niewskazane jest spożywanie alkoholu przez okres 1-3 dni. Spożywanie alkoholu wcześniej może spowolnić gojenie się oraz zwiększyć ryzyko powstania siniaków/obrzęku.

Obie opcje dają świetne efekty.

 • Botoks zmniejsza napięcie mięśni mimicznych, dlatego w przypadku zmarszczek nie osiągniemy zadowalającego efektu bez użycia botoksu. Chodzi nam bowiem o ograniczenie powstawania zmarszczek w przyszłości poprzez zablokowanie napięcia mięśni mimicznych.
 • Kwasu hialuronowy daje efekt wypełnienia powstałych już zmarszczek. Jeśli więc bruzdy na Twojej cerze są widoczne w stanie spoczynku, to prawdopodobnie kwas hialuronowy będzie pomocny.

Najlepszą odpowiedź udzieli lekarz podczas konsultacji, gdy obejrzy Twoją skórę.

Im lepiej zagoi się rana, tym mniejsza będzie blizna. Proces leczenia blizny powinien się zacząć, jak jeszcze założone są szwy. Zastosowanie w tym momencie osocza i fibryny bogatopłytkowej przyspiesza proces gojenia się skóry.

Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie dentystyczne, aby pacjenci czuli się komfortowo podczas zabiegu powiększania ust.

Żeby zredukować sine kręgi pod oczami, musimy przede wszystkim wzmocnić okolicę dolnej powieki. Idealnymi w tym przypadku zabiegiem okazują się: mezoterapia igłowa, fibryna bogatopłytkowa, laseroterapia. Należy wykonać serię zabiegów dla utrzymania efektów. Najbardziej skuteczny zabieg zostanie wybrany przez lekarza podczas darmowej konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy.

Zabieg z użyciem botoksu jest całkowicie odwracalny (utrzymuje się kilka miesięcy) więc najlepszym wyjściem jest spróbować i przekonać się na własnej skórze.

Niestety żaden krem nie usunie zmarszczek. Kremy dzięki swojemu nawilżającemu działaniu spowalniają pojawianie się zmarszczek, ale nie niwelują tych, które już powstały. Jedynym sposobem usunięcia zmarszczek jest zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrany przez lekarza zabieg potrafi zdziałać cuda.

Skrzyszewscy Klinika Urody w swojej kadrze ma wykwalifikowanych lekarzy, którzy wiedzą, w które partie i w jakiej ilości należy podać botoks, aby zabieg przebiegł bezpiecznie. Najgorsze co może stać się po podaniu botoksu to czasowe opadnięcie okolicy, w której był podany. Zdarza się, że po podaniu toksyny botulinowej może np. opaść brew lub kącik ust. To wszystko, co może się wydarzyć, a efekt zawsze jest odwracalny.

Zabieg zamykania naczynek wykonywany jest przy użyciu specjalnych laserów medycznych. Proces polega na podgrzaniu wiązką lasera chorego miejsca. Promień generuje ciepło w tej okolicy, które niszczy ścianki naczynka, ale nie uszkadza zdrowych tkanek w okolicy, w taki sposób naczynka same usuwają się z organizmu.

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, ale mocno unaczyniona. Ciemny kolor w tej okolicy to nic innego jak prześwitujące naczynka krwionośne. Główną przyczyną cieni pod oczami są ubytki w tkance podskórnej, co powoduje, że naczynka są bliżej powierzchni. Z cieniami pod oczami spowodowanymi ubytkami w tkance podskórnej świetnie radzi sobie kwas hialuronowy oraz mezoterapia, która odżywia i rozjaśnia skórę.

Załamania na skórze pojawiają się zawsze w tych samych miejscach i są powodowane przez napinające się mięśnie. Nadmierna mimika twarzy sprzyja pojawianiu się zmarszczek. Z upływem lat skóra ma mniejsze możliwości regeneracji i coraz łatwiej o nowe zmarszczki.

Botoks nie jest trwały, jego działanie trwa od 3 do 9 miesięcy. Po tym okresie dla podtrzymania efektu zabieg należy powtórzyć. W przeciwnym mięśnie wracają do formy sprzed zabiegu i zmarszczki pojawiają się na nowo. Na długość efektu składa się wiele czynników takich jak:

 • siła mięśni twarzy - im są silniejsze, tym krótszy będzie efekt
 • aktywność fizyczna - im jest większa, tym krótszy jest efekt
 • pora roku - ciepłe dni sprzyjają wydłużeniu efektu, zimne go skracają

MITEM jest informacja, że pacjent po zabiegu z użyciem botoksu nie może się położy czy nawet schylić. Po zabiegu możecie normalnie funkcjonować, należy unikać jednak wysokiej temperatury (np. suszarka do włosów) i ciężkiej aktywności fizycznej przez 3 dni po zabiegu.

Mezoterapia wykonywana jest w serii zabiegów. Najczęstszym schematem są trzy zabiegi w odstępie miesiąca, a następnie jeden co pół roku dla utrzymania efektów.

Tak, zmarszczki są dziedziczne. Im większe podobieństwo do rodziców, tym większe prawdopodobieństwo występowania zmarszczek w tych samych strefach. Nie należy się jednak załamywać z tego powodu, jest to świetny sposób poznania swojej twarzy, zanim pojawią się zmarszczki. Wystarczy przejrzeć zdjęcia rodziców z różnych lat i zobaczyć jakie zmarszczki się u nich pojawiały. Dzięki temu wiemy, kiedy reagować i na jakich obszarach się skupić.

Ceny wahają się między 800 - 1600 zł w zależności od obszaru i potrzeby pacjenta (objętość kwasu może się różnić). W cenę wliczony jest zabieg.

Nie, makijaż nie powoduje zmarszczek. Możemy mieć takie wrażenie przez fakt, że z makijażem czujemy się lepiej i nasza cera wygląda lepiej, a po demakijażu wydaje się, że z cerą jest coś nie tak. Żaden kosmetyk nie posiada w składzie substancji powodujących zmarszczki, wręcz przeciwnie niektóre z nich posiadają filtr UV, który chroni skórę przed powstawaniem zmarszczek.

Witamy na stronie Skrzyszewscy Klinika Urody

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników.

Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status:

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych
This is default text for notification bar