Zachwycaj spojrzeniem - zabiegi medycyny estetycznej na oczy, Zachwycaj spojrzeniem – zabiegi medycyny estetycznej na oczy
Zachwycaj spojrzeniem – zabiegi medycyny estetycznej na oczy

Oczy są zwierciadłem duszy-to powiedzenie zna każdy, jednak czy oczy muszą wszystko zdradzać? Oczywiście, że nie! Na pewno nie muszą pokazywać Twoich upływających lat. Skóra wokół oczu wyróżnia się specyficzną budową anatomiczną. Jest obszarem bardzo unaczynionym z cienką skórą i słabymi mięśniami mimicznymi. Okolice oczu stanowią nie lada wyzwanie dla medycyny estetycznej.
Dolina łez, zmarszczki, kurze łapki czy cienie pod oczami, to jedne z najpopularniejszych niedoskonałości, z którymi mierzą się pacjentki. Jednak czy można im jakoś zapobiec? Od czego należy zacząć efektywną pielęgnację? W dalszej części artykułu przedstawimy Wam domowe sposoby, jak i rozwiązania medycyny estetycznej dla spektakularnych efektów. Zachwycaj spojrzeniem – zabiegi medycyny estetycznej na oczy.

Domowa pielęgnacja dla skóry oczu

O skórę w okolicach oczu należy dbać już od młodzieńczych lat. Tak, pewne nawyki chroniące oczy praktykujemy od lat, nawet nieświadomie. Noszenie okularów z filtrem, używanie kremów nawilżających, odpowiednio dobrana procedura demakijażu czy po prostu unikanie tarcia. Jednak jest to dopiero wierzchołek góry lodowej w pielęgnacji skóry oczu.

Należy też podkreślić, że skóra wokół oczu po prostu starzeje się najszybciej. W domowej pielęgnacji skóry oczu powinno się pamiętać o odpowiednim natłuszczaniu i nawilżaniu skóry. Wszystko to w trosce o warstwę hydrolipidową skóry, która utrzymuje ją w dobrej kondycji.

Kolejną kwestią domowej pielęgnacji skóry wokół oczu jest odpowiedni dobór kosmetyków. Kremy pod oczy powinny mieć lżejszą konsystencję niż te do twarzy oraz zawierać mniejszą ilość składników aktywnych. Zbyt treściwe kremy i produkty mogą obciążać skórę wokół oczu, a także powodować reakcje alergiczne.

Wybierając ten idealny produkt pod oczy, warto zwrócić uwagę na zawarty w niektórych kwas hialuronowy. Ma on za zadanie wzmacniać, rozjaśnić i wygładzać skórę oczu. Kremy pod oczy z kwasem hialuronowym są szeroko dostępne, także nie musicie się martwić o brak takiego w okolicznych drogeriach.

Dodatkowo chcemy Wam wspomnieć, iż nie musicie mieć tony kosmetyków, wystarczą te ze sprawdzonym i dobrym składem. Niektóre z nich mogą być też wielofunkcyjne. Skóra wokół oczu jest podobna do skóry wokół ust, dlatego też bez przeszkód możemy używać tych samych kosmetyków.

Medycyna estetyczna, a skóra wokół oczu

Medycyna estetyczna wciąż podąża za trendami, ale również stara się znaleźć odpowiedź na problemy pacjentek. Dlatego też w Skrzyszewscy Klinika Urody Dzierżoniów posiadamy tak szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej na skórę wokół oczu.

Osocze i fibryna – pozbądź się zmarszczek i cieni

To silny, jednak naturalny stymulator tkankowy. W Skrzyszewscy Klinika Urody pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta. Osocze i fibryna charakteryzują się on dużą koncentracją płytkowych czynników wzrostu, komórek macierzystych i leukocytów, które wzbudzają procesy naprawcze w tkankach. Procesy te, w przypadku skóry wokół oczu przywracają zdecydowanie młodszy wygląd. Zmarszczki zostają zredukowane, a cienie pod oczami są rozjaśnione. Długofalowe efekty zapewnia obecność fibryny, dzięki której procesy regeneracyjne trwają nawet do 2 tygodni po zabiegu. Sama fibryna może być podana głębiej za pomocą kaniuli, odbudowując w ten sposób utraconą z wiekiem objętość tkanek. Co ciekawe, w Skrzyszewscy Klinika Urody Dzierżoniów działanie zabiegów z fibryną można zintensyfikować chociażby Secret RF czy toksyną botulinową.

Botoks – koniec z kurzymi łapkami

W Skrzyszewscy Klinika Urody Dzierżoniów to  niewątpliwie najpopularniejszy zabieg na oczy. Likwiduje zmarszczki mimiczne, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Wstrzyknięcie w skórę toksyny botulinowej powoduje zaburzenie przekazywania impulsów nerwowych do mięśni. Ulegają wtedy one rozluźnieniu, w efekcie czego zmarszczki się wygładzają. Proces ten widoczny jest na skórze w zależności od wieku, stanu skóry i okolic podania preparatu pożądany efekt uzyskuje się w ciągu trzech do dziesięciu dni po zabiegu.

Jednak same zabiegi medycyny estetycznej walczące z niedoskonałościami to nie wszystko. Czasami warto skorzystać z jej dobrodziejstw w kwestii czystej przyjemności. Świetnym przykładem takiego zabiegu medycyny estetycznej jest makijaż permanentny. Która z nas nie chciałaby zaoszczędzić tych kilku minut rano i spożytkować ich na sen, a nie na makijaż?

Makijaż permanentny

Polega on na kontrolowanym, delikatnym wprowadzeniu atestowanych pigmentów w głąb skóry. Dobrze wykonany makijaż w Skrzyszewscy Klinika Urody utrzymuje się 2-3 lata, w przeciwieństwie do tatuażu który zostaje na całe życie. Makijażem permanentnym można podkreślić usta, brwi, kontur oka.

Podsumowanie

Nie powstrzymamy procesu starzenia się skóry, ale zawsze możemy go opóźnić, sięgając po zabiegi medycyny estetycznej w Dzierżoniowie. Najważniejszy jest dobór zabiegów przez doświadczonych specjalistów. W Skrzyszewscy Klinika Urody rekomendujemy zabiegi medycyny estetycznej odpowiednio dopasowane do wieku i kondycji skóry. Wszystkie nasze zabiegi z medycyny estetycznej wraz z cennikiem znajdują się TUTAJ

Witamy na stronie Skrzyszewscy Klinika Urody

Potwierdź status profesjonalisty.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych tj. osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników i współpracowników.

Jeśli chcesz przejść na stronę, potwierdź swój status:

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami informujemy, że treści zamieszczone na stronie skrzyszewscy.pl są skierowane wyłącznie do profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych
This is default text for notification bar